Nasza historia

Flamma Candles
Ręcznie robione naturalne świeczki zapachowe z wosku rzepakowego


Historia Flammy zaczęła się 22 lata temu, kiedy jako 4 letni chłopczyk przyjechałem do sąsiedniej wsi do domu rodzinnego Asi (nasi Ojcowie, rolnicy uprawiający rzepak, mieli do siebie jakiś interes). Uczucie urodziło się od razu, niestety miało dość asymetryczną naturę - Asia go nie odwzajemniała..

Skute lodem serce powoli jednak topniało. Zaczęliśmy chodzić razem do klasy, podstawówkę kończyliśmy już tańcząc razem poloneza

 

 Flamma-Candles-Historia-Marki

 

Potem los rzucił nas w różne strony, ale po latach "spiknęliśmy" się znowu i zostaliśmy małżeństwem.

 

 

Osiedliśmy w Szczecinie łącząc w swoim życiu miejsko-wiejski vibe. Znajomi wiedzą, że nie pojedziemy nigdzie razem w czasie letnich wakacji, bo wracamy na wieś, na żniwa.

Chcieliśmy stworzyć markę, która będzie taka jak my: miejsko-wiejska właśnie. Z jednej strony designerska i hej do przodu, z drugiej strony rzepakowa, sielska i anielska.

 

Efekt finalny - świece rzepakowe Flamma

 

Flamma Candles to krok naprzód w produkcji świeczek zapachowych. Wosk rzepakowy, z którego została stworzona, pochodzi z lokalnych europejskich upraw rzepaku wolnego od GMO. Flamma to naturalna świeca, która charakteryzuje się najniższym śladem węglowym, ponieważ rzepaku nie trzeba transportować na duże odległości.

Na rynku dostępne są świece z różnych materiałów. Ciągle królują świece z parafiny, która jest  produktem ubocznym procesu rafinacji ropy naftowej. Dużą popularnością cieszą się od jakiegoś czasu świece z wosku sojowego, które mają być eko alternatywą. Z woskiem sojowym są jednak inne problemy. Znakomita większość pochodzi z przemysłowych farm w USA, Kanadzie i Ameryce Łacińskiej. Nie mają one zbyt wiele wspólnego z ekologicznym, zrównoważonym rolnictwem i w znakomitej większości są to uprawy soi GMO.

Wosk rzepakowy jest idealną alternatywą i fantastycznym surowcem do produkcji świec. Dlaczego zatem świece rzepakowe nie są popularne? Powód jest bardzo prozaiczny - są trudniejsze w produkcji. Prawie pół roku wosk rzepakowy dawał nam w kość, zanim opanowaliśmy technologię obróbki i uniknęliśmy konieczności domieszek z wosku pszczelego, sojowego czy parafiny. Udało się!

O Flammie, czyli świecy z rzepaku, będzie jeszcze głośno - głęboko w to wierzymy. Pomóż nam, prosimy, szerzyć rzepakową nowinę wśród znajomych palących parafinowe, chemiczne świece. Można już umieć w świece lepiej : )

 

Zobacz kulisy powstawania i działalności Flammy na Instagramie: @flammacandles


 

O firmie Flamma Candles

Flamma Candles to polska marka oferująca ekologiczne i naturalne świece zapachowe z wosku rzepakowego. W ofercie sklepu Flamma Candles znajdują się świeczki zapachowe w słoiku: Alluria, Mystica i Pinkia, które fascynują swoim zapachem przez długie godziny. Wszystkie świeczki powstają ze starannie dobranych materiałów:

  • lokalnego rzepaku wolnego od GMO i innych substancji szkodliwych,
  • kompozycji zapachowych wolnych od ftalanów i parabenów, wykonanych w standardzie perfumiarskim, czyli z podziałem na nuty górne, serca i bazy,
  • bawełnianego, zapewniające długie i równe palenie knota,

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl